Go4Group "Co je v životě nejdůležitější? Všichni Lidé zřejmě potřebují jídlo, lásku a něžnost, ale je ještě jedna věc, kterou všichni potřebujeme: vědět kdo jsme. "

Jostein Gaarder, Norsko, 1995

Slovo "enneagram" pochází z řeckého ennea gramma, což znamená "osoba o devíti stranách". Dnes má toto slovo nový význam a vyjadřuje systém nauk o lidské osobnosti na základě devíti přirozených typů chování. Enneagram je postaven na principech sebeuvědomění, které člověk při své práci prosazuje. Přesné popisy osobnostních typů, jejich strukturu a motivace. Enneagram je průvodcem při objevování, jak váš pohled na život ovlivňuje vaše vnitřní nastavení pozornosti a využívání energie, jak se vyrovnáváte se stresem a s negativními pocity, co můžete udělat pro svůj rozvoj a jak vám v tom mohou pomoci ostatní.

Enneagram, psychologický systém se staletou tradicí a s kořeny v posvátném učení, se může stát neocenitelným průvodcem na vaší cestě k sebepoznání a osobnímu růstu.

Enneagram rozlišuje devět základních typů osobností. Identifikuje základní omezení - hříchy, které by si měl jedinec ve svém životě uvědomit a naučit se s nimi pracovat, typické obranné mechanismy, ustálené vzorce vnímání a jednání, životní úkoly.